Головна Усі довідники Довідники Інше

Єдиний податок: строки подання звітності та сплати податків

У які строки платники єдиного податку мають подавати звітність та сплачувати податок? Про це у довіднику

Податковий (звітний) період визначено статтею 294 Податкового кодексу, а порядок нарахування та строки сплати єдиного податку — статтею 295 ПКУ*.

 

Групи платників єдиного податку Податковий (звітний) період Термін сплати податку
1 група Календарний рік (тобто протягом 60 к. дн., що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року). Згідно з пп. 296.2 ПКУ, така податкова декларація подається, якщо платник ЄП не перевищив протягом року обсяг доходу та/або самостійно не перейшов на сплату єдиного податку за ставками, встановленими для другої, третьої або п'ятої групи. У разі перевищення обсягу доходу або прийняття рішення про перехід на сплату податку за ставками, встановленими для 2-ї або 3-ї (фізособи — підприємці) груп, платники подають декларацію у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду.
Декларація подається за місцем податкової адреси.
Авансовим внеском не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. Можна сплатити ЄП за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року. Сплата здійснюється за місцем податкової адреси. Платники, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати ЄП протягом 1 календ. місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває понад 30 к.д.
2 група
3 група Календарний квартал (протягом 40 к. дн., що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу).
Декларація подається за місцем податкової адреси.
Протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал. Сплачується за місцем податкової адреси.
4 група Календарний рік (самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і подають декларацію не пізніше 20 лютого поточного року за місцезнаходженням платника податку та місцем розташування земельної ділянки) Щоквартально протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, у розмірах:
  • у I кварталі — 10 %;
  • у II кварталі — 10 %;
  • у III кварталі — 50 %;
  • у IV кварталі — 30 %
Сплачується у місцевий бюджет за місцем розташування земельної ділянки*
* Окремі особливості нарахування і сплати єдиного податку для платників 4 групи встановлено у пп. 295.9.3. — 295.9.7 ПКУ.

 Завантажити бланки звітності >>>

* Зауважимо, що на час карантину через несвоєчасну сплати податку штрафи застосовуватися не будуть. Про це ми писали тут.

Рубрика:
Довідники / Інше
Теги:
1 група ЄП , 2 група ЄП , 3 група ЄП , 4 група ЄП , Єдиний податок , Фізособи-підприємці

30 днiв передплати безкоштовно!