• Посилання скопійовано

Єдиний податок: строки подання звітності та сплати податків

У які строки платники єдиного податку мають подавати звітність та сплачувати податок? Про це у довіднику

Податковий (звітний) період визначено статтею 294 Податкового кодексу, а порядок нарахування та строки сплати єдиного податку — статтею 295 ПКУ*.

 Податковий період та термін сплати ЄП для платників ЄП

Групи платників єдиного податку Податковий (звітний) період* Термін сплати податку
1 група

Календарний рік.

Тож згідно з пп. 49.18.3 ПКУ декларацію слід подати протягом 60 к. дн., що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року. 

Згідно з пп. 296.2 ПКУ, така податкова декларація подається, якщо платник ЄП не перевищив протягом року обсяг доходу та/або самостійно не перейшов на сплату єдиного податку за ставками, встановленими для другої, третьої або п'ятої групи. У разі перевищення обсягу доходу або прийняття рішення про перехід на сплату податку за ставками, встановленими для 2-ї або 3-ї (фізособи — підприємці) груп, платники подають декларацію у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду (пп. 296.5.1 ПКУ), тобто, протягом 40 к. дн., що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (пп. 49.18.2 ПКУ).
Декларація подається за місцем податкової адреси.

Авансовим внеском не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. Можна сплатити ЄП за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року. Сплата здійснюється за місцем податкової адреси.

 

ЄП, нарахований за перевищення обсягу доходу, сплачується протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал.

Платники, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати ЄП протягом 1 календ. місяця на рік на час відпустки, а також за період тимчасової непрацездатності, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває понад 30 к.д.

2 група

3 група

 

Календарний квартал. Тож згідно з пп. 49.18.2 ПКУ декларацію слід подати протягом 40 к. дн., що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу).
Декларація подається за місцем податкової адреси.
Протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал. Сплачується за місцем податкової адреси.

3 група – е-резиденти

Податок утримується податковим резидентом (банком) з коштів, які надійшли на банківський рахунок і не пізніше двох робочих днів перераховується до держбюджету
4 група Календарний рік (самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і подають декларацію не пізніше 20 лютого поточного року за місцезнаходженням платника податку та місцем розташування земельної ділянки) Щоквартально протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, у розмірах:
  • у I кварталі — 10 %;
  • у II кварталі — 10 %;
  • у III кварталі — 50 %;
  • у IV кварталі — 30 %
Сплачується у місцевий бюджет за місцем розташування земельної ділянки**

* Податковий (звітний) період починається з першого числа першого місяця податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем останнього місяця податкового (звітного) періоду. 

 

Визначення податкового періоду для різних ситуацій див. в наступній таблиці.

** Окремі особливості нарахування і сплати єдиного податку для платників 4 групи встановлено у пп. 295.9.3. — 295.9.7 ПКУ.

 Завантажити бланки звітності >>>

Визначення податкового періоду для різних ситуацій 

Ситуація

Визначення податкового періоду

Новоутворені сільгосптоваровиробники - юрособи

Період з дня державної реєстрації до 31 грудня того ж року.

Сільськогосподарські товаровиробники - юрособи, що ліквідуються

Період з початку року до їх фактичного припинення

суб'єкти господарювання, які перейшли на сплату ЄП із сплати інших податків і зборів

Перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, що настає за наступним податковим (звітним) кварталом, у якому особу зареєстровано платником ЄП, і закінчується останнім календарним днем останнього місяця такого періоду.

Зареєстровані в установленому порядку ФОП, які до закінчення місяця, в якому відбулася держреєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки ЄП, встановленої для першої або другої групи

Перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому особу зареєстровано платником ЄП

Для зареєстрованих в установленому законом порядку суб’єктів господарювання (новостворених), які протягом 10 календарних днів з дня держреєстрації подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки ЄП, встановленої для третьої групи, а також четвертої групи (фізособи)

Перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, в якому відбулася держреєстрація

Суб'єкти господарювання, які утворюються в результаті реорганізації (крім перетворення) будь-якого платника податку, що має непогашені податкові зобов'язання чи податковий борг, які виникли до такої реорганізації

Перший податковий (звітний) період починається з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому погашено такі податкові зобов'язання чи податковий борг і подано заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування

Держреєстрація припинення юросіб та держреєстрації припинення підприємницької діяльності ФОП, які є платниками ЄП

Останнім податковим (звітним) періодом вважається період, у якому відповідним контролюючим органом отримано від держреєстратора повідомлення про проведення держреєстрації такого припинення

Зміна податкової адреси платника ЄП

Останнім податковим (звітним) періодом за такою адресою вважається період, у якому подано до контролюючого органу заяву щодо зміни податкової адреси

Авансовим внеском не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. Можна сплатити ЄП за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року. Сплата здійснюється за місцем податкової адреси. 

ЄП, нарахований за перевищення обсягу доходу, сплачується протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал.

Платники, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати ЄП протягом 1 календ. місяця на рік на час відпустки, а також за період тимчасової непрацездатності, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває понад 30 к.д.

Рубрика: Довідники/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі матеріали рубрики «Довідники»